• بیمه سرمد در یک نگاه

   با ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، بازار پول و سرمایه با چشم‌اندازی جذاب و متفاوت در راه حاکمیت بخش خصوصی بر اقتصاد کشور و انتقال مالکیت دولت به بخش خصوصی، مواجه شد. علاوه بر آن، خصوصی سازی و کاهش تصدی‌گری دولت در فعالیت‌های اقتصادی، بخش عمده سیاست‌های تعدیل ساختار اقتصادی توسط بخش عمومی را تشکیل می‌دهد. یک بخش غیردولتی در اداره امور اقتصادی باعث ایجاد انگیزه کارآفرینی، ابتکار و نوآوری می‌شود
   چشم اندازه ‌20 ساله ایران در سال 1404 می‌بایست طوری سیاست‌گذاری شود که رتبه اول در تمامی بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را در منطقه خاورمیانه بدست آورد. در این راستا صنعت بیمه نیز از این قاعده کلی مستثنی نخواهد بود و در سال‌های اخیر، حضور گسترده شرکت‌های بیمه خصوصی در بازار کشور، سبب تغییر شرایط از وضعیت انحصاری و تعرفه‌ای به شرایط رقابتی شده است.

   تاسیس شرکت بیمه سرمد

   در راستای سیاست خصوصی سازی در صنعت بیمه کشور و با حمایت مجموعه‌ای خوشنام و تواناترین گروه‌های مالی، اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور شامل بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و کارکنان بانک صادرات ایران به واسطه موسسه همیاری غدیر در اوایل سال 90 تاسیس شرکت بیمه سرمد آغاز گردید.
   به فاصله زمان کوتاهی از تشکیل تیم موسسین و ارائه درخواست به بیمه مرکزی، در مورخ 1390/06/08، موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت بیمه جدید از بیمه مرکزی ایران اخذ و نهایتا با طی مقدمات لازم، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز و پروانه فعالیت شرکت بیمه سرمد را طی مراسمی در مورخه 1392/08/01 اعطا نمود.

   سهام شرکت بیمه سرمد

   بیمه سرمد به مانند تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام است، بنابراین پذیره نویسی سهام عمومی آن در مورخه 1392/11/24 آغاز گردید. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر از بزرگترین و خوشنام‌ترین گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، وارد جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد گردیدند که به همین سبب بیمه سرمد تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور است که از دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر بعنوان سهامدار اصلی در کنار خود بهره می برد و در فرابورس حضور مستمر دارد.

   موضوع فعالیت بیمه سرمد

   با توجه به جایگاه بیمه سرمد در صنعت بیمه و بر طبق اساسنامه مصوب موضوع فعالیت شرکت بیمه سرمد عبارت‌است از:

   • انجام عملیات بیمه‌ای در انواع رشته‌های بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی
   • تحصیل پوشش بیمه اتکایی از داخل یا خارج از کشور
   • قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی
   • سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی
 • بیمه سرمد
  بیمه سرمد
  آدرس: ساختمان مرکزی :تهران، بلوار آفریقا، تقاطع خیابان اسفندیار، نبش خیابان آرش غربی، پلاک 113، ساختمان سپهر آفریقا، طبقه اول
  کد پستی: 1917743159
  تلفن: مرکز تمـاس : 43954000 (021)
  امورمشتریان : 43963(021)
  پست الکترونیک: info@sarmadins.ir
 • آشنایی با بیمه سرمد
 • دسترسی سریع مشتریان
 • پورتال سامان
  کلیه حقوق متعلق به شرکت بیمه سرمد می باشد.
  مجری : پورتال سامان